ציור שמן מקורי מהרה"ק המפורסם רבי ישעיה שטיינער מקערעסטיר.

ציור זה מראה את רביה"ק במראה יותר צעיר מאשר התמונה המפורסמת ויתכן מאוד שנעשה עוד בחייו.


האדמו"ר רבי ישעיה שטיינער מקרעסטיר (תרי"ב – תרפ"ה, 1852-1925).


מופת הדור הרה"ק צדיק יסוד עולם רבי ישעיה שטיינר (תרי"ב-תרפ"ה), הנקרא בפי כל רבי ישעיהל'ה קערעסטירער, נודע כעמוד הצדקה והחסד בדורו, פועל ישועות ומחולל נפלאות, וראו בחוש כי ככל היוצא מפיו ייעשה. ביתו היה פתוח לרווחה ותמיד סעדו רבים על שולחנו. פיזר סכומים עצומים לצדקה.


רבי ישעיה היה תלמידו המובהק ונאמן ביתו של הרה"ק רבי צבי הירש מליסקא, וכבר העיד רבו על גודל קדושתה של נשמתו. לאחר שנפטר רבו רצ"ה מליסקא החל להתפרסם כבעל מופת ורבבות נהרו אליו, אך כל ימיו חתם בענוותנותו "משמש בקודש אצל הרב הצדיק מליסקא זי"ע".  עד עצם היום הזה אלפים רבים עולים לציון קברו לשפוך את שיח ליבם וסיפורי ישועות רבים נפוצו אודות התפילה בציונו.
Jolan Szilágyi (15 ביוני 1895, Székelyudvarhely – 8 ביולי 1971, בודפשט), היתה ציירת, גרפיקאית וקריקטוריסט הונגרי.


היא נישאה לטיבור שמואלי. במהלך הרפובליקה הסובייטית ההונגרית טיבור היה קומיסר העם לענייני צבא וג'ולאן הפיקה פוסטרים פוליטיים, כגון "Minden gyárnak legyen munkászászlóalja!" (בכל מפעל צריך להיות גדוד עובדים!). כשהרפובליקה הופלה, היא יצאה לגלות ובילתה באיטליה, גרמניה וברית המועצות, לפני שחזרה להונגריה ב-1948.


בשנים 1921-1922 היא למדה ב-VKhUTEMAS, בית הספר לאמנות ולטכני שנוסד ב-1920 במוסקבה. כאשר בלה אויץ ואלפרד קמני השתתפו בקונגרס השלישי של האינטרנציונל הקומוניסטי במוסקבה, הם נפגשו עם Szilágyi שהכיר להם את אל ליסיצקי. ליסיצקי, ממוצא יהודי ליטאי, החל את דרכו באיור ספרי ילדים ביידיש במאמץ לקדם את התרבות היהודית ברוסיה. במשך השנים לימד במגוון תפקידים, בתי ספר ואמצעי תקשורת אמנותיים, הפיץ והחליף רעיונות.


רבי ישעי'לה והציירת ג'ולאן סילאגי הם שניהם ממוצא הונגרי ושניהם היו בחיים במשך תקופה ארוכה ביחד. ייתכן מאוד שהציור הזה צויר במהלך חייו של רבי ישעי'לה.

מצב טוב. 

מידות: הציור 18X  14.5 אינץ.

עם המסגרת: 23.5X 20 אינצ.


ראה גם לוט 205.

Share this lot:

פריט #208

ציור מפואר של הרה"ק רבי ישעי' מקערעסטיר מאת Jolan Szilágyi 1895-1971, שמן על בד. בחייו?

מחיר פתיחה: $8,000

מע"מ: על מלוא המחיר והעמלה

Offcanvas right